De oren afstellen met Bas Wiegers
Programma
Sebastian Hilli
Peach
Wilbert Bulsink
nieuw werk
Helena Tulve
Lijnen
Klas Torstensson
Licks & Brains II
SPIEGELZAAL 13.40-14.05 UUR – Frederike Berntsen in gesprek met Wilbert Bulsink
Een zeer gevarieerd programma, met sopraan Katrien Baerts, dirigent Bas Wiegers en Asko|Schönberg: Bulsink, Hilli, Torstensson en Tulve.
Bas Wiegers en de nieuwe muziek
De Volkskrant bestempelde hem onlangs als 'de groeibriljant onder de dirigerende veertigers in Nederland'. Aanleiding was een concert in de ZaterdagMatinee, waarin Bas Wiegers met het Radio Filharmonisch Orkest een zinderende uitvoering van Prokofjevs Zesde symfonie gaf. Deze keer begeeft Wiegers zich met Asko|Schönberg op het terrein dat als zijn specialisme geldt: de hedendaagse muziek. Het belooft een gevarieerde staalkaart te worden. Zo bedrijft de Estse Helena Tulve akoestische alchemie met invloeden uit Frans spectralisme, gregoriaans en oosterse muziek. Haar werk Lijnen, op teksten van de Vlaamse dichter Roland Jooris, grossiert in iriserende timbremengsels.
Luisteren met Torstensson en Bulsink
Het concert sluit af met de labyrintische 'klassieker' Licks & Brains II (1988) van de Nederlandse Zweed Klas Torstensson. Een wereldpremière is er van componist Wilbert Bulsink, die het publiek in zijn nog te schrijven werk wil uitnodigen tot contrasterende luisterhoudingen: "Ik houd van composities waarin ik mijn oren steeds opnieuw moet afstellen om te kunnen volgen waarnaar ik luister."
Kaartverkoop NTR ZaterdagMatinee seizoen 2022-23
Vanaf 1 maart '22: passe-partouts en serie-abonnementen
Vanaf 1 juni '22: losse kaarten