Nicolas Altstaedt

Märkl en Altstaedt spelen Stravinsky & Sjostakovitsj

Programma

  • Lex Van Delden Sinfonia III 'Facetten'
  • Dmitri Sjostakovitsj Eerste celloconcert
  • Modest Moesorgski / Nikolaj Rimski-Korsakov Nacht op de kale berg
  • Igor Stravinsky Suite 'De vuurvogel'

Jun Märkl, vaste gastdirigent van het Residentie Orkest, leidt het ensemble in een concert met muziek van Moessorgski en Stravinsky. Ook begeleidt hij Nicolas Altstaedt in het Celloconcert nr. 1 van Sjostakovitsj.

Jun Märkl en het Residentie Orkest
Met meer dan vijftig cd's, waaronder een opname van Stravinsky's suite De Vuurvogel en in 2022 een nominatie van Opus Klassik als dirigent van het jaar, is Jun Märkl een van de vooraanstaande dirigenten van onze tijd. Hij leidt het Residentie Orkest, waar hij het afgelopen seizoen is benoemd tot vaste gastdirigent, in een programma met Russische evergreens. Dat begint echter Nederlands met Deldens Facetten, de titel die hij aan zijn Sinfonia III gaf. Hierin presenteert hij telkens nieuwe facetten van een thema van 21 noten, voordat hij het aan het eind als een complete briljant laat horen.

Nicolas Altstaedt speelt het Eerste Celloconcert van Sjostakovitsj
Voor cellist Nicolas Altstaedt, in 2022 hoofdgast van het Prinsengrachtconcert, is het Celloconcert nr. 1 van Sjostakovitsj een dierbare herinnering. Als zesjarige was het de eerste lp die hij hoorde en hem definitief op het pad van de cello bracht.
Na de pauze is het woord aan Russische legenden en volksverhalen. Moessorgski componeerde zijn Nacht op de kale berg naar het beroemde verhaal van Nikolai Gogol over een sinistere heksensabbat in de nacht van het Sint Jansfeest. Stravinsky gebruikt twee oude Russische sprookjes in De vuurvogel. Uit dit ballet, dat hem in 1911 op slag wereldberoemd maakte, stelde hij enkele suites samen, de laatste keer in 1945 voor de Amerikaanse markt.

Datum:
vrijdag 1 maart 2024
Tijd:
20:15 uur
Pauze:
Ja, inclusief pauze
Locatie:
TivoliVredenburg

Utrecht
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Residentie Orkest
Jun Märkl
Dirigent
Nicolas Altstaedt
Cello

Binnenkort

vrijdag 16 mei 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Tweede Pianoconcert van Rachmaninov

vrijdag 16 mei 2025

Mahler Festival: Concertgebouworkest en Klaus Mäkelä in Mahlers Symfonie nr. 8

zondag 18 mei 2025

Mahler Festival: Concertgebouworkest en Klaus Mäkelä in Mahlers Symfonie nr. 8

zaterdag 24 mei 2025
NTR ZaterdagMatinee

Tawfiq, Ravel en Bartók: kleurrijke klankmagiërs

vrijdag 30 mei 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

The Living Room: Groot Omroepkoor en Eric Whitacre

zaterdag 7 juni 2025
NTR ZaterdagMatinee

Terugkeer van Kettings Ithaka

vrijdag 13 juni 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Slotconcert: The Dream of Gerontius van Elgar

Blijf op de hoogte van alle concerten, media en nieuws