Nicolas Altstaedt

Märkl en Altstaedt spelen Stravinsky & Sjostakovitsj

Programma

  • Lex Van Delden Sinfonia III 'Facetten'
  • Dmitri Sjostakovitsj Eerste celloconcert
  • Modest Moesorgski / Nikolaj Rimski-Korsakov Nacht op de kale berg
  • Igor Stravinsky Suite 'De vuurvogel'

Jun Märkl, vaste gastdirigent van het Residentie Orkest, leidt het ensemble in een concert met muziek van Moessorgski en Stravinsky. Ook begeleidt hij Nicolas Altstaedt in het Celloconcert nr. 1 van Sjostakovitsj.

Jun Märkl en het Residentie Orkest
Met meer dan vijftig cd's, waaronder een opname van Stravinsky's suite De Vuurvogel en in 2022 een nominatie van Opus Klassik als dirigent van het jaar, is Jun Märkl een van de vooraanstaande dirigenten van onze tijd. Hij leidt het Residentie Orkest, waar hij het afgelopen seizoen is benoemd tot vaste gastdirigent, in een programma met Russische evergreens. Dat begint echter Nederlands met Deldens Facetten, de titel die hij aan zijn Sinfonia III gaf. Hierin presenteert hij telkens nieuwe facetten van een thema van 21 noten, voordat hij het aan het eind als een complete briljant laat horen.

Nicolas Altstaedt speelt het Eerste Celloconcert van Sjostakovitsj
Voor cellist Nicolas Altstaedt, in 2022 hoofdgast van het Prinsengrachtconcert, is het Celloconcert nr. 1 van Sjostakovitsj een dierbare herinnering. Als zesjarige was het de eerste lp die hij hoorde en hem definitief op het pad van de cello bracht.
Na de pauze is het woord aan Russische legenden en volksverhalen. Moessorgski componeerde zijn Nacht op de kale berg naar het beroemde verhaal van Nikolai Gogol over een sinistere heksensabbat in de nacht van het Sint Jansfeest. Stravinsky gebruikt twee oude Russische sprookjes in De vuurvogel. Uit dit ballet, dat hem in 1911 op slag wereldberoemd maakte, stelde hij enkele suites samen, de laatste keer in 1945 voor de Amerikaanse markt.

Datum:
vrijdag 1 maart 2024
Tijd:
20:15 uur
Pauze:
Ja, inclusief pauze
Locatie:
TivoliVredenburg

Utrecht
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Residentie Orkest
Jun Märkl
Dirigent
Nicolas Altstaedt
Cello

Binnenkort

John-Adams-c-Musacchio Ianniello Pasqualini
zaterdag 3 juni 2023
NTR ZaterdagMatinee

The Death of Klinghoffer – nog altijd actueel

vrijdag 9 juni 2023
AVROTROS Vrijdagconcert

Schumanns Das Paradies und die Peri

Benjamin-Goodson
zondag 2 juli 2023
Overige series

VriendenLoterij ZomerConcert – Mozarts stralende Krönungsmesse

Giampaolo Bisanti
zaterdag 9 september 2023
NTR ZaterdagMatinee

Bellini's doorbraak: Il pirata

Karina Canellakis (c) Marco Borggreve
vrijdag 15 september 2023
AVROTROS Vrijdagconcert

Openingsconcert: De Klokken van Rachmaninov

George Benjamin
zaterdag 16 september 2023
NTR ZaterdagMatinee

George Benjamin dirigeert Benjamin en Ligeti

Karina Canellakis (c) Marco Borggreve
zondag 17 september 2023
Het Zondagochtend Concert

Karina Canellakis dirigeert De klokken van Rachmaninov

Maria Milstein (c) Simon van Boxtel
vrijdag 22 september 2023
AVROTROS Vrijdagconcert

Maria Milstein met het Concertgebouw Kamerorkest

Sunwook Kim
zaterdag 23 september 2023
NTR ZaterdagMatinee

De extatische ritmiek van Chin en Stravinsky

vrijdag 29 september 2023
AVROTROS Vrijdagconcert

Netopil en Špaček in een Tsjechisch programma

Blijf op de hoogte van alle concerten, media en nieuws