Ravels Bolero en orkestrale verhalen

Programma

  • Aram Chatsjatoerjan Tweede suite van Spartacus
  • Igor Stravinsky Suite 'De vuurvogel'
  • Maurice Ravel Boléro

De Bolero is een tijdloze klassieker waarin Ravel met één groot crescendo langzaam spanning opbouwt tot een gigantische climax. Chatsjatoerjan en Stravinsky vertellen verhalen met kleurrijke balletmuziek voor Spartacus en De vuurvogel.

Ravels Bolero

De Bolero is een tijdloze klassieker waarin Ravel met één groot crescendo langzaam spanning opbouwt tot een gigantische climax. Ravel noemde het ‘een eenmalig experiment waarin er alleen maar orkestrale textuur is en geen muziek’. Het succes van zijn experiment is Ravel altijd blijven verbazen. Maar wie de Bolero live hoort snapt het maar al te goed: de muziek is mysterieus, dwingend en verslavend.

Orkestrale verhalen

Stravinsky en Chatsjatoerjan vertellen verhalen met kleurrijke balletmuziek. Stravinsky’s De vuurvogel is gebaseerd op een oud Russisch sprookje, waarin Prins Ivan met behulp van de magische en onsterfelijke vuurvogel die hij heeft gevangen, een mooie prinses redt uit de handen van een kwaadaardige tovenaar. Stravinsky’s betoverende muziek wijst vooruit naar het latere succeswerk Le sacre du printemps, maar is tegelijkertijd geworteld in de Russische romantische traditie. In het ballet Spartacus vertelt Aram Chatsjatoerjan het verhaal van Spartacus, de leider van een slavenopstand in het oude Rome, die door verraad aan zijn eind komt. Het Adagio van Spartacus en Phrygia is wereldberoemd en roept direct associaties op met de liefde.


Datum:
zondag 19 oktober 2025
Tijd:
11:00 uur
Pauze:
Nee
Locatie:
Het Koninklijk Concertgebouw

Amsterdam
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Radio Filharmonisch Orkest
Ga naar de website
Wilson Ng
Dirigent
Bekijk profiel

Binnenkort

vrijdag 9 oktober 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Klassieke Top 400

zondag 11 oktober 2026
Het Zondagochtend Concert

Klassieke hits door het Radio Filharmonisch Orkest

zaterdag 17 oktober 2026
NTR ZaterdagMatinee

Stéphane Denève: Poulenc révisité

zaterdag 31 oktober 2026
NTR ZaterdagMatinee

Oosterse klanken van Sheherazade & Darvishi

zondag 1 november 2026

Avontuurlijke topsolisten

vrijdag 6 november 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Stabat Mater van Rossini

zondag 8 november 2026
Het Zondagochtend Concert

Rossini’s Stabat mater met het Groot Omroepkoor

zaterdag 21 november 2026
NTR ZaterdagMatinee

Fausto, een vergeten opera

vrijdag 27 november 2026
AVROTROS Vrijdagconcert

Radio Filharmonisch Orkest met Thomas Beijer

zondag 29 november 2026
Het Zondagochtend Concert

Spaanse zondagochtend: Thomas Beijer speelt Falla

Blijf op de hoogte van alle concerten, media en nieuws