Samy Moussa: fluitconcert voor Emmanuel Pahud
Programma
- Carl Nielsen Ouverture Helios
- Samy Moussa Concert voor fluit en orkest (Nederlandse première)
- Johannes Brahms Eerste symfonie
Aan het begin van het seizoen stelt de ZaterdagMatinee hun composer in residence Samy Moussa aan u voor, met een soloconcert waarvan de ZaterdagMatinee mede-opdrachtgever is. Sterfluitist van de Berliner Philharmoniker Emmanuel Pahud is de solist. Karina Canellakis leidt haar Radio Filharmonisch daarnaast in Brahms' Eerste symfonie.
Heldere bogen en voelbare puls
De residentie van Samy Moussa dit seizoen begint met de Nederlandse première van zijn Fluitconcert, mede in opdracht van de ZaterdagMatinee gecomponeerd. Een rijkgeschakeerd, virtuoos werk waarin solist Emmanuel Pahud de drijvende kracht is achter een breed ademende orkestklank. De fluitist balanceert tussen acrobatische loopjes en lange, zangerige lijnen, tussen kamermuzikale intimiteit en de frontale confrontatie met het volle orkest. Samy Moussa studeerde in zijn geboorteplaats Montréal en vervolgde zijn opleiding in Europa. Dat hoor je. Zijn werken zijn lyrisch én monumentaal, met een Noord-Amerikaanse directheid gestoeld op Europese orkesttradities.
Nielsen & Brahms
Helios van Carl Nielsen is een ode aan de Griekse zon. En Brahms’ Eerste symfonie (ook wel ‘Beethovens Tiende’ genoemd) opende na veertien jaar schrijven en schrappen de deur naar de vele orkestwerken die Brahms daarna schreef.