Alina Ibragimova

Lintu en Ibragimova spelen Nielsen & Sibelius

Programma

  • Mathilde Wantenaar Ballade (wereldpremière)
  • Jean Sibelius Vioolconcert
  • Carl Nielsen Vijfde symfonie

De Finse dirigent Hannu Lintu staat voor het Radio Filharmonisch Orkest in Nielsens Vijfde Symfonie en begeleidt Alina Ibragimova in het Vioolconcert van Sibelius. Als opening een geheel nieuw werk van Mathilde Wantenaar.

Violiste Alina Ibramigova speelt Sibelius
'Als je reist gaat er een nieuwe wereld voor je open; zo is het ook als je de concertzaal binnenstapt', aldus Malthilde Wantenaar. Zij stapt dit concert dan ook binnen met een nieuwe compositie, geschreven in opdracht van AVROTROS. Daarna is het woord aan de Brits-Russische violiste Alina Ibragimova, die haar carrière als zesjarige begon bij het Bolshoi Orkest in Moskou en nog steeds een van de meest vooraanstaande violisten van onze tijd is. Zij soleert in het uiterst virtuoze Vioolconcert van Sibelius, dat bij de wereldpremière in 1904 nog bijna onspeelbaar werd geacht, maar dat tegenwoordig op het repertoire van elke sterviolist staat.

Hannu Lintu dirigeert Nielsens Vijfde Symfonie
'Als ik reis van de ene concertzaal naar de andere, kan ik even uitrusten van alle hectiek van het podium', zegt de Finse dirigent Hannu Lintu, die vorig seizoen zijn verrassende debuut bij het New York Philharmonic Orchestra maakte. Hij dirigeert het Radio Filharmonisch Orkest in de Vijfde Symfonie van Nielsen. In de twee delen die het werk telt, neemt de componist je mee op een reis van grote contrasten. Hij omschreef het zelf als 'de scheiding tussen licht en duister, de strijd tussen goed en kwaad'. Op de partituur schreef hij de cryptische zin 'donkere stille krachten, actieve krachten'. Een symfonie die je niet gauw vergeet.

Datum:
vrijdag 8 maart 2024
Tijd:
20:15 uur
Pauze:
Ja, inclusief pauze
Locatie:
TivoliVredenburg

Utrecht
-
Grote Zaal

Uitvoerenden

Radio Filharmonisch Orkest
Ga naar de website
Hannu Lintu
Dirigent
Bekijk profiel
Alina Ibragimova
Viool

Binnenkort

vrijdag 14 februari 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

AVROTROS Valentijnsconcert: De liefde in drie verhalen

zondag 16 februari 2025
Het Zondagochtend Concert

Tsjaikovski’s Romeo en Julia, een ode aan de liefde

zaterdag 1 maart 2025
NTR ZaterdagMatinee

Erkenning voor Florence Price

vrijdag 7 maart 2025
AVROTROS Vrijdagconcert

Vioolconcert van Bruch en Dvořák 8

vrijdag 7 maart 2025

Concertgebouworkest: Veelstemming Amsterdam

zaterdag 8 maart 2025
NTR ZaterdagMatinee

Amsterdam: 750 jaar

zondag 9 maart 2025
Het Zondagochtend Concert

Dvořáks Achtste en Esther Yoo speelt Bruch en Tsjaikovski

zaterdag 22 maart 2025
NTR ZaterdagMatinee

Karina Canellakis dirigeert Janáčeks Uit een dodenhuis

zaterdag 22 maart 2025
NTR ZaterdagMatinee

Karina Canellakis dirigeert Janáčeks Uit een dodenhuis

donderdag 27 maart 2025
Overige series

Openbare repetities Radio Filharmonisch Orkest

Blijf op de hoogte van alle concerten, media en nieuws